|
Počela obuka kandidata za članstvo u biračkim odborima |
|
|
Autor Aida Muratović
|
Utorak, 23 Ruj 2014 07:03 |
Počela je obuka kandidata za članstvo u biračkim odborima koje su predložili politički subjekti registrovani za predstojeće opće izbore na području općine Ilijaš. Od strane 39 političkih subjekata u Ibiračke odbore predloženo je ukupno 315 kandidata, koji će do samih izbora imati više predavanja, a potom i test znanja. Od predsjednika OIK Ilijaš, Velida Fazlića doznali smo da će ovi članovi biračkih odbora biti raspoređeni na 28 stalnih biračkih mjesta, dva mobilna tima i jedan za glasanje u odsustvu. Obuka članova započela je emitovanjem filma koji govori o samoj proceduri i toku izbornog procesa. Ukoliko se desi da neko od kandidatane ne položi test ili odustane iz nekog drugog razloga, politički subjekt koji ga je predložio ima pravo na zamjenu. |
Nastup naših atletičara na Međunarodnom atletskom mitingu |
|
|
Autor Aida Muratović
|
Utorak, 23 Ruj 2014 05:41 |
Članovi AK Ilijaš su učestvovali na Međunarodnom atletskom mitingu, koji je održan u Čitluku. Preko 200 takmičara iz 15 klubova BiH i Hrvatske je uzelo učešće. Pogledajte plasman naših atletičara:
-Zerina Salihović -disciplina 300m I-mjesto u svojoj grupi IV-mjesto sveukupno.
- Mirnesa Prohić disciplina 60m III- mjesto u svojoj grupi
- Nejra Klapuh disciplina 60m IV-mjesto u svojoj grupi.
- Haris Alić disciplina Vortex V-mjesto
- Adela Kadrić disciplina 60m diskvalifikovana
- Midheta Bektić disciplina 60m II-mjesto u svojoj grupi
- Šejla Muminović disciplina 60m I-mjesto u svojoj grupi
-Ilhana Kapić disciplina 60m diskvalifikovana |
Odličan nastup članova KK "Rašid Buća" u Čitluku |
|
|
Autor Nermina Durić-Kahvedžić
|
Nedjelja, 21 Ruj 2014 13:46 |
U subotu 20. septembra četiri takmičara KK"Rašid Buća"-Ilijaš nastupili su na Internacionalnom karate turniru „Dani berbe grožđa“ u Čitluku. Turnir je bio izbornog karaktera pa su se morali pojaviti svi reprezentativci, a pored takmičara iz BiH učestovale su ekipe iz : Srbije, Hrvatske, Crne Gore i Austrije. Prva u borilište je izašla Enela Šečić koja je imala četiri borbe i od toga dvije pobjedila, a izgubila za finale i kasnije za treće mjesto, javljaju iz KK „Rašid Buća“. Poslije nje je nastupila naša juniorka Vahida Livoreka u kategoriji -53 kg. i osvojila drugo mjesto. Ona je također imala četiri borbe i poražena je samo u finalu. Treći je nastupao Adin Balta koji je zaustavljen u drugom krugu te je osvojio treće mjesto. Sjajan nastup naših takmičara dovršila je Emina Brkić sa urađenih osam borbi. Ona je osvojila dvije medalje.
|
Opširnije...
|
Ilijaški odbojkaši osvajači Memorijala u Lukavcu |
|
|
Autor Nermina Durić-Kahvedžić
|
Nedjelja, 21 Ruj 2014 11:24 |
Jučer je u Lukavcu odigran 16. Memorijalni turnir u odbojci za muškarce “Elmir Elo Salihović”.
Ekipa OK Ilijaš je bila jedan od učesnika, a sa dvije pobjede na ovom turniru odbojkaši Ilijaša su osvajači Memorijala.
Na turniru su pored ekipe domaćina učestvovali OK “Ilijaš”, OK “Radnik” Bijeljina i OK “Breza 1934”. Ekipa OK Ilijaš je u polufinalnom dvoboju slavila sa 3:1 protiv ekipe Radnika iz Bijeljine. U drugom polufinalnom susretu je ekipa Breze 1934 slavila protiv domaćina turnira, Lukavca istim rezultatom. |
Opširnije...
|
|
|
|
<< Početak < « 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 » > Kraj >>
|
JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL |