Općina Ilijaš podžala nastup članova KK "Rašid Buća" na 20. Balkanskom prvenstvu

5dea17cf582d6Članovi Karate  kluba  “Rašid Buća” – Ilijaš završili su svoj nastup za reprezentaciju BiH na 20. Balkanskom prvenstvu za kadete, juniore i U21 koje se održao proteklog vikenda u Sloveniji.

Ilijaške takmičare Hameda Kadrića i Enelu Šečić Općina Ilijaš je finansijski podržala sa 800 KM.

Nažalost, ilijaški takmičari nisu uspjeli osvojiti medalje ali su u najboljem svijetlu predstavili svoju zemlju i stekli jedno iskustvo više u sportu kojim se bave.

Enela Šečić je u kategoriji borbe U21 – 61 kg osvojila sedmo mjesto uz pobjedu u prvom krugu, nakon čega je poražena od Srbijanke, sada prvakinje Balkana. Potom je u borbi za treće mjesto poražena takmičarkom sa Kipra u borbi za treće mjesto.

Hamed Kadrić je završio na devetom mjestu. On je pobjedio u prvom kolu takmičara iz Srbije i onda je minimalnim rezultatom poražen u drugom krugu.

Općina Ilijaš iz godine u godinu obezbjeđuje sredstva za sport, te će u skladu sa finansijskim mogućnostima nastaviti podržavati naše uspješne sportiste.