Previous Next

Učenici i uposlenici OŠ "Podlugovi" u svečanom ozračju obilježili Dan škole

Prigodnim programom, učenici i uposlenici OŠ "Podlugovi" danas su obilježili 26. po redu Dan škole. Ovom događaju su prisustvovali načelnik Općine Ilijaš Akif Fazlić, predsjedavajuća Općinskog vijeća Ilijaš Alma Mešić, pomoćnica načelnika u Službi za društvene djelatnosti i poslove mjesnih zajednica Sanja Zagorac – Jozić, vijećnici Općinskog vijeća Ilijaš, predstavnici Policijske uprava Ilijaš, predstavnici drugih obrazovnih ustanova sa područja općine Ilijaš te brojni građani i roditelji učenika. I ove godine posjetitelji su imali priliku uživati u programu koji su učenici vrijedno pripremali.

Edin Šehić direktor OŠ "Podlugovi", iako tek tri mjeseca na poziciji direktora, ima iza sebe ukupno četrnaest godina rada u ovoj školi, te kako kaže puno toga se izdešavalo u spomenutom razdoblju. "Ono što nam je trenutno u fokusu je puno započetih projekata, za koje se nadam da će se u ovoj godini realizirati. Tu prije svega mislim na rekonstrikciju sportske plohe. Zatim privođenje kraju već započetih radova na utopljavanju naših područnih škola Ljubnići i Lješevo. Posebno bih istakao produženi boravak na kojem ćemo primarno raditi jer je to jedan od gorućih problema naše škole, odnosno razloga zašto svake godine sve manje roditelja odlučuje upisati svoju djecu u našu školu. Ove godine smo imali upisan samo jedan razred, dok je do sada slučaj bio dva razreda i više. Međutim, zahvalio bih se Ministarstvu obrazovanja KS koje nam je već obezbjedilo sredstva za ovaj projekat kao i za cjelokupnu rekonstrukciju naše škole. Dakle sretan sam što smo upravo na ovaj važan datum potpisali dva ugovora od velikog značaja za nas", istakao je Šehić

Direktor je dodao da uprkos navedenim problemima učenici OŠ "Podlugovi" svoje zadatke izvršavaju više nego uspješno i školu predstavljaju u najboljem svijetlu gdje god se pojave. "Naši učenici osvajaju zavidne rezultate na raznim takmičenjima kako na općinskom tako i na kantonalnom nivou. Izdvojio bih nedavno završenu sedmicu reciklaže u organizaciji Zavoda za javno zdravstvo Kantona Sarajevo, koja je trajala u periodu od 18. do 22. marta, gdje smo od ukupno devet škola koje su učestvovale (po jedna iz svake općine), osvojili prvo mjesto sa prikupljenih 1.540 kg reciklažnih sirovina", ponosno je istakao direktor Edin Šehić

Na priredbi su dodijeljene i zahvalnice onima koji su dali svoj nesebičan doprinos obrazovanju.

Image

Adresa

Ul. 126. Ilijaške brigade, br. 16
71 380 ILIJAŠ

ID BROJ: 4200621930005
Depozitni račun
RAIFFEISEN BANKA : 1610000091470429

 ISO 9001:2015

Kontakt informacije

Tel:  +387 33 58 06 20
Fax: +387 33 40 05 05
Mail: info@ilijas.ba